ВажливеНаука

Вчені знайшли спосіб передбачати сильні землетруси

Вчені з Університету Лазурного Берега з’ясували, що невеликі зміни в сигналах GPS можуть дозволити передбачати сильні землетруси приблизно за дві години до того, як вони відбудуться. Тим самим це може врятувати життя багатьох людей. Про це повідомляє Futurism.

Команда проаналізувала дані GPS від 90 великих землетрусів магнітудою сім балів і вище та знайшла докази попередньої фази, під час якої лінії розломів тектонічних плит починають зміщуватися, що зрештою призводить до потужних поштовхів.

Зазначається, що були й інші спроби точно передбачити великі землетруси, але, на жаль, вони не увінчалися успіхом. Значною мірою це пов’язано з тим, що вчені не до кінця розуміють зв’язок між цими сигналами та фактичною сейсмічною активністю. Багато з цих сигналів просто не передують безпосередньо землетрусам, не спостерігаються в більшості подій і не спостерігаються без землетрусів.

Але, проаналізувавши спостережувані ковзання в даних GPS, отриманих приблизно з 3000 станцій по всьому світу, дослідники виявили приблизно двогодинне “прискорення ковзання перед розривами, що свідчить про те, що великі землетруси починаються з попередньої фази ковзання”.

Таким чином автори дослідження вважають, що вони щойно натрапили на надійний спосіб завчасного передбачення великого землетрусу, що дасть змогу вчасно повідомити людей і почати евакуацію.

Однак ще потрібно провести додаткові дослідження, щоб упевнитися в існуванні цієї фази.

За словами сейсмолога з Каліфорнійського університету в Берклі Роланда Бюргманна, у наступних дослідженнях вченим необхідно переконатися в тому, що ці фальстарти дійсно відбуваються перед підземними поштовхами, але не супроводжуються землетрусами.

Раніше повідомлялося, що 23 липня на території Полтавської області стався землетрус магнітудою 2,6.