ВажливеЗдоров'я

Вчені з’ясували, скільки діабетиків буде у світі до 2050 року

Вчені з’ясували, що через 30 років у світі буде близько 1,3 млрд осіб із цукровим діабетом. Наразі ця кількість становить 500 млн осіб. Про це пише UPI.

“Такі темпи зростання випадків діабету не просто тривожні, вони становлять ризик для кожної окремо взятої системи охорони здоров’я у світі, особливо якщо зважати на те, що діабет попутно збільшує ризик ішемічної хвороби серця та інсульту”, – зазначила провідний автор дослідження з Інституту показників та оцінки здоров’я при Медичній школі Вашингтонського університету в Сіетлі Каньїн Ліан Онг.

За її словами, причини хвороби криються у генетиці, а також логістичних, соціальних та фінансових бар’єрах в структурних системах країн. Найгірша ситуація в країнах з низьким і середнім рівнем доходу.

“Найвищий показник у Північній Африці та на Близькому Сході, де кількість діабетиків становить 9%, а у 2050 році буде в межах 17%. Також цей показник збільшиться до 11% у Латинській Америці та Карибському басейні. Майже в кожній країні світу діабет здебільшого діагностують у людей у віці 65 років і старше з показником поширеності в розмірі понад 20%. Найвищий показник поширеності в розмірі 24% було визначено для людей віком від 75 до 79 років. Зазначається, що в цьому випадку йдеться переважно про країни Північної Африки та Близького Сходу (39%), найменший показник у Центральній Європі, Східній Європі та Центральній Азії (20%)”, – додала експертка.

Серед причин розвитку діабету – також ожиріння, на яке припадає 52% інвалідності та передчасної смерті від захворювання. Далі йдуть неправильне харчування, екологічні та професійні ризики, паління, малорухливий спосіб життя та вживання алкоголю.

Нагадаємо, раніше вчені пояснили чому діабет у разі COVID-19 небезпечний.