ВажливеПолітика

Президент Чехії підтримав створення спецтрибуналу для РФ

Президент Чехії Петр Павел написав у Twitter, що підтримує створення трибуналу щодо злочинів російської агресії проти України.

“Розслідування цих злочинів важливе, тому я однозначно підтримую створення трибуналу. Це ключовий крок на шляху не лише до миру, але насамперед до справедливості”, – заявив він за результатами онлайн-саміту щодо створення трибуналу, який президент Володимир Зеленський провів 9 травня.

Павел нагадав, що Міжнародний кримінальний суд не може розслідувати та ухвалювати вирок у справі стосовно злочину агресії. Президент Чехії наголосив на необхідності активізації зусиль щодо створення спеціального трибуналу для притягнення до відповідальності винних у злочині агресії проти України, назвавши це “найвищим пріоритетом”.

Павел зазначив, що цей трибунал повинен мати правове визначення в системі міжнародного права, не суперечити національному законодавству України, а також мати широку підтримку міжнародної спільноти. Водночас, зауважив він, це не має применшувати важливість роботи МКС і його підтримку.

Президент Чехії висловив сподівання, що буде знайдено взаємоприйнятне рішення щодо утворення спеціального органу.

Нагадаємо, раніше генпрокурор Андрій Костін обговорив із представниками мін’юсту США спецтрибунал для Росії.