Соціум

Морський транспорт за підсумками 2022 року став лідером експортних перевезень з України

На другому місці – залізниця, на третьому – автомобільний транспорт.

У Міністерстві розвитку громад, територій та інфраструктури України повідомили, що за підсумками 2022 року лідером в експорті товарів став морський транспорт з 53,86 млн тонн. На другому місці – залізниця (33,73 млн тонн), на третьому – автомобільний транспорт (12 млн тонн), пише ЦТС.

Загалом у 2022 році Україна експортувала майже 99,8 млн тонн товарів та імпортувала – понад 30,34 млн тонн товарів.

Вартість експорту склала майже 44,2 млрд доларів, а імпорту – більш як 54,5 млрд доларів.

Понад 30 млн тонн імпортних товарів за минулий рік було доставлено в Україну загалом, з них майже 11 млн тонн – вантажівками. На другому місці за обсягом завезеного в країну імпорту залізниця (9,89 млн тонн), а на третьому морський транспорт (7,16 млн тонн).

“Ключовими факторами нормалізації торговельної логістики в 2022 році стали: укладання з ООН та Туреччиною “зернової ініціативи”, яка дозволила розблокувати порти Великої Одеси; підписання Угоди про лібералізацію вантажних автомобільних перевезень з ЄС; розвиток прикордонної інфраструктури, зокрема збільшення пропускної спроможності існуючих автомобільних та залізничних пунктів пропуску, а також відкриття нових; нарощування вантажоперевалки в портах Дунайського портового кластеру”, – зазначили у відомстві.