FreeStyleВажливе

Резерви України зросли до максимуму за 11 років

За підсумками березня міжнародні резерви України зросли на 10% і становили 31 878 млн доларів. Це рекордний обсяг за останні 11 років – з листопада 2011 року, повідомляє Національний банк України у четвер, 6 квітня.

Вказано, що минулого місяця резерви зросли завдяки надходженням від міжнародних партнерів на тлі менших обсягів чистого продажу валюти НБУ та помірних боргових виплат країни в іноземній валюті.

Так на валютні рахунки уряду у Нацбанку надійшло 5 105,4 млн доларів. З цієї суми:

1 756,6 млн доларів – від уряду Канади;
1 617,1 млн доларів – від ЄС;
1 253,1 млн доларів – від США (через трастовий фонд Світового банку);
2,2 млн доларів – від Міжнародної асоціації розвитку (IDA), яка є частиною Світового банку;
476,5 млн доларів – від розміщення валютних облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП).

При цьому уряд України виплатив за обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті 486,8 млн доларів. Крім того, Україна сплатила Міжнародному валютному фонду 638,6 млн доларів.

Щодо операцій НБУ, то у березні регулятор продав на валютному ринку 1 668,9 млн доларів, що на 783,1 млн доларів менше, ніж у лютому.

Вказано, що обсяги інтервенцій НБУ на валютному ринку знижуються три місяці. Така динаміка у березні обумовлена кількома чинниками: сезонним фактором, обмеженням непродуктивного витоку капіталу (у тому числі через врегулювання діяльності у сфері грального бізнесу) та стабілізацією курсових очікувань.

“Останньому сприяла послідовна монетарна політика НБУ, спрямована на підвищення привабливості гривневих активів та відмову від прямого фінансування дефіциту бюджету у 2023 році”, – йдеться у повідомленні.

Крім того, у березні за рахунок переоцінювання вартість фінансових інструментів зросла на 697,6 млн доларів.

Нагадаємо, за підсумками лютого резерви України знизилися вперше за чотири місяці – до $28,8 млрд, але залишилися вищими за рівень початку року у $28,4 млрд.

А за підсумками січня резерви зросли на 5% та досягли майже $30 млрд.