ВажливеСоціум

Іспанія передає 32 автобуси для Херсонщини

Іспанія передає Херсонщині 32 автобуси в якості гуманітарної допомоги в рамках Механізму Цивільного Захисту Європейського Союзу. До кінця місяця Херсон отримає всі 32 автобуси від Мадриду.

Про це пише ЦТС з посиланням на інформацію Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України.

Автобуси використовувалися на маршрутах громадського транспорту іспанської столиці.

Після технічного огляду та стабілізації безпекової ситуації вони стануть на маршрути.

“До України вже прибули 25 автобусів і вони стали на баланс міста. Ще 7 автобусів від Іспанії Україна очікує найближчими днями. Російські окупанти, тікаючи з міста, фактично повністю розграбували комунальне майно”, – зазначив віце-прем’єр-міністр з відновлення України – міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков.

Він додав, що Міністерство відновлення працює над забезпеченням базових умов для мешканців звільнених міст і здійснює координацію між місцевою владою та міжнародними партнерами.

За інформацією Херсонської міської військової адміністрації, російськими окупантами було викрадено 37 одиниць комунального транспорту, ще 21 пошкоджено під час обстрілів.

Механізм Цивільного Захисту Європейського Союзу – система солідарності, яка скеровує екстрену допомогу країнам, що опинилися в кризовій ситуації. Україна стала державою-учасницею Механізму Цивільного Захисту ЄС 20 квітня 2023 року.

Доставку автобусів до України забезпечило Державне агентство стратегічних резервів Республіки Польщі Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych (RARS).