ВажливеЗдоров'я

Чай з медом: розкриваємо секрети, як правильно його приготувати та пити

Гарячий мед в чай — шкідливо це чи корисно.

Чому не можна мед покласти в гарячий чай, чим це загрожує і чи правда, що робити це дійсно заборонено — дізнайтеся в матеріалі, інформує Ukr.Media.

Мед — це дуже корисний і доступний для кожного продукт. Про нього широко відомо кілька фактів: мед з окропом виділяє отруту, а сам по собі — є вітамінною бомбою. Давайте розберемося, чому не можна нагрівати мед і чи правда це.

Гарячий мед в чай — шкідливо це чи корисно

Вважається, що мед в гарячому чаї починає виділяти токсичні речовини. Вчені вирішили дослідити це питання і дійшли висновку, що при нагріванні виділяється гідроксиметилфурфурол. Але ця речовина присутня в цукровмісних продуктах і без підігріву — просто утворюється вона там повільніше.

При подальших дослідженнях з’ясувалося, що гідроксиметилфурфурол не є токсичною речовиною. Вчені провели експерименти над живими істотами і не виявили ніякої шкоди для здоров’я.

Як правильно пити чай з медом при застуді

Попри те, що «мед з окропом виділяє отруту» — це нісенітниця, додавати його в дуже гарячий чай не варто, але з іншої причини. Так, в окропі мед може розгубити частину своїх корисних речовин і навіть незначно втратити повноту смакових якостей. Щоб отримати максимум від цього золотистого продукту, найкраще його додавати, коли чай вже придатний для пиття.

Щоб перетворити напій в засіб від застуди, можна за смаком додати лимон, корицю, кардамон або імбир. Також мед добре поєднується з трав’яними, ягідними і фруктовими чаями.