Здоров'я

Що відбудеться з організмом, якщо різко припинити вживати чай

Наслідки відмови від чаю.

Чай є кофеїновмісним напоєм з тонізуючою дією. Чи можна швидко відмовитися від його вживання, і які будуть наслідки для організму? Розбираємося в нашому матеріалі, інформує Ukr.Media.

Білі зуби

Пакетований чай містить в основному відходи виробництва, присмачені великою кількістю барвників. Ці барвники залишаються на зубній емалі, від них зуби виглядають жовтими. Відмовившись від такого чаю, ви можете отримати природне освітлення зубів на 1-2 тони вже через місяць. Через пів року ефект може проявитися в освітленні емалі на 3 тони.

Занепад сил

Будучи стимулятором, чай провокує серце до підвищення частоти скорочень, він допомагає постачати м’язи свіжою кров’ю. Без цього в перший час ви почуватиметеся розбитими і слабкими. Але це не надовго: через деякий час організм звикне обходитися без кофеїну, і ви зможете відчути себе в хорошій формі.

Втрата ваги

Якщо ви звикли пити чай з цукром і заїдати його солодким, то після відмови від вуглеводів в колишній кількості, організм почне скидати баласт. Але це лише один варіант розвитку подій, є і другий — про нього нижче.

Підвищення апетиту

Теплий чай заповнює шлунок і створює оманливе відчуття ситості. Без нього в шлунку буде вироблятися шлунковий сік, що природно буде змушувати вас споживати більше їжі. В результаті відмови від чаю ви можете придбати зайву вагу. Якщо ви раніше пили зелений чай, який прискорює обмін речовин, то після відмови від нього ви закономірно поправитесь.

Зниження концентрації уваги

Чай покращує роботу мозку, стимулює пам’ять і розумові процеси. Відмовившись від нього, ви можете почати відчувати проблеми з концентрацією на розумовій діяльності. Перші відчуття — легке нездужання або сплутаність свідомості. Це пройде, треба лише потерпіти.

Прискорене старіння клітин

Відмовившись від чаю, ви позбудетеся звичайної порції оксидантів, які раніше ви звикли отримувати з чаю. Щоб заповнити дефіцит антиоксидантів, їжте більше овочів, фруктів і гіркий шоколад.

Більше тривог, поганий сон

Тепер організм не буде отримувати натуральні релаксанти з чаю, і йому доведеться розбиратися з проблемами за допомогою внутрішніх ресурсів. У перший час вас будуть атакувати втома, головні болі. Виявиться невластива вам дратівливість. Але це треба пережити, тоді організм адаптується до нових умов і працездатність відновиться. Ваша нервова збудливість прийде в норму, ваш сон стане кращим.

Погіршення травлення

На перших порах травна система буде особливо протестувати, оскільки чай покращує кровообіг у внутрішніх органах і стимулює кращу засвоюваність, а дубильні речовини вбивають шкідливі мікроби. Позиви в туалет, здуття живота і кишкові кольки — можливі наслідки різкої відмови від чаю.

Висновок

Різко відмовитися від вживання чаю можна, але це буде супроводжуватися якоюсь подобою абстинентного синдрому, коли організму буде не вистачати звичних хімічних речовин, і в фізичній і ментальній сфері почне спостерігатися дисбаланс.

Організм людини здатний обходитися без чаю, як і без інших психостимуляторів, і тут важливо подолати перший кризовий період після відмови від звички. Досить буде 1 місяця або відвикання від чаю займе більше часу — залежить від індивідуальних особливостей.

Перехід на внутрішні ресурси після відмови від постійного вживання чаю означатиме більш правильне функціонування систем організму.