Добірка звичок, які продовжать молодість.
«У здоровому тілі здоровий дух» — крилата фраза, знайома кожному. Неважливо, скільки вам років, стежити за собою потрібно завжди, інформує Ukr.Media.
Якщо не стежити за організмом, постійно нервувати і ухилятися від будь-якого фізичного навантаження, в старого можна перетворитися вже до 30 років. Нехай процес старіння повністю зупинити не можна, його можна істотно уповільнити. Якомога довше зберігати молодість тіла і ясність розуму допоможуть прості і корисні звички. Як тільки зробите їх частиною вашого життя, відразу помітите позитивний результат.
Регулярний сон
Хочете продовжити молодість? Візьміть в звичку вчасно лягати спати, а вранці вставати в той самий час. Недосип, особливо регулярний, сильно погіршує стан організму: і фізичне, і психологічне. Як тільки почнете висипатися, побачите, як підвищиться настрій і додадуться сили.
Постановка цілей і їх досягнення
Ще одна проста звичка, яка не дасть заледащіти і постаріти завчасно, — регулярна постановка цілей і завдань. Вони мають бути не вселенського масштабу, а якраз прості і здійсненні. Досягаючи бажаного і бачачи результат, ви не тільки будете радіти, але і надихатися на подвиги більше.
Здорове харчування
На правильну роботу процесів всередині організму сильно впливає їжа.
Ще одна розхожа фраза, без якої в цьому пункті не обійтися, — «ми є те, що ми їмо». На правильну роботу процесів всередині організму сильно впливає їжа, яку людина споживає. Ясна річ, від тортиків і снеків, якщо їх їсти періодично, шкоди не буде. Але ось регулярне неправильне харчування, що складається з високовуглеводної, солодкої або калорійної їжі, явно зіпсує здоров’я. У такій їжі немає особливо корисних поживних речовин. Вона смачна, але «порожня». Ніхто не змусить вас примусово сидіти на правильному харчуванні, виключати все солодке і солоне, але хоча б ввести в раціон на постійній основі овочі, фрукти і м’ясо ви можете.
Регулярні заняття спортом
Спорт хоча б два рази на тиждень стане хорошим тренуванням для серцево-судинної системи і профілактикою інфарктів та інсультів. У витривалому, міцному тілі процеси старіння йдуть куди повільніше. Фізичні навантаження можуть бути не найскладнішими: піші прогулянки, поїздки на велосипеді або самокаті, плавання. Хороший кровообіг буде живити киснем і мозок, забезпечуючи ясність розуму.
Відмова від шкідливих звичок або мінімізація їх
Куріння, вживання спиртних напоїв, постійний стрес і інші шкідливі звички ніяк не допоможуть вам омолодитися. Найпідступніше, що наслідки у вигляді безлічі різних захворювань покажуть себе тільки кілька років по тому. Але на якості вашої шкіри позначаться практично відразу. Люди, що живуть в мегаполісах, оточені не найкращою екологією. Якщо не хочете в 45 виглядати старим, стежте за собою і не труїтеся ще більше.
Дотримання водного балансу в організмі
Хочете залишатися молодим розумом і тілом? Дотримуйтесь водного режиму.
Першою, хто видає ранні ознаки старіння, стає суха і стягнута шкіра зі зморшками. Щоб якомога довше цього уникати, не забувайте випивати норму води в день. Правильний баланс рідини в організмі забезпечить ще й рухливість і здоров’я суглобів, ясність свідомості, хорошу пам’ять, стабільний настрій і нескінченний заряд бадьорості та енергії.
Регулярне читання
Якщо з корисними звичками, які допоможуть тримати тіло в тонусі, зрозуміло, як не допустити старіння мозку? Ясність розуму слід підтримувати такими ж регулярними тренуваннями. Наприклад, читанням. Крім захопливого дозвілля, ви отримаєте багато нової інформації, засвоєння якої і запобігатиме передчасному старінню. Розвивати себе і відкладати старість можна також прослуховуванням музики, вивченням іноземних мов або інтелектуальними іграми.
Якісний відпочинок
Якщо ви переповнені тривогою і стресом, багато працюєте і мало спите, ваші розум і тіло будуть працювати на знос. Це небезпечно по безлічі причин, тому перевтоми допускати не можна. Вона якраз і є фактором, що призводить до ранньої старості. Щоб залишатися довго молодим, навчитеся правильно відпочивати. Це набагато цікавіше ніж просто лежати на дивані і дивитися телевізор.
Своєчасні візити до лікарів
Проігноровані захворювання можуть не тільки самостійно не зникнути, але і залишити наслідки. Запорука молодості — ще й у своєчасних зверненнях до лікаря. Бажано скласти графік профілактичних обстежень, а не чекати, коли щось заболить. Такий підхід допоможе зменшити ризик розвитку небезпечних хвороб. Чим здоровіше ваше тіло і розум, тим довше ви будете залишатися молодими.