Соціум

Прості звички які роблять життя більш довгим — багато людей навіть не здогадуються про них

Вони роблять життя більш здоровим і довгим.

Деякі звички є простим і доступним для багатьох людей способом підтримувати хороше здоров’я і продовжити життя — розглянемо хоча б деякі з них, інформує Ukr.Media.

Рано прокидатися

Ряд досліджень показує, що люди-«жайворонки» краще захищені від розвитку депресії та інших проблем з психікою. Також з раннім підйомом міцно асоціюється більш висока енергійність і продуктивність. Ще один важливий нюанс: у людей які рано прокидаються більше часу на себе.

Харчуватися різноманітно

Крупи і цілозерновий хліб, овочі і фрукти, гриби, бобові, яйця, риба, птиця, м’ясо кисломолочні продукти — різноманітне харчування здоровими продуктами як ніщо покращує стан кишкового мікробіому, сприяючи зростанню корисних бактерій в травному тракті. Саме від стану кишечника залежить міцність імунітету і захищеність від інфекцій, що скорочують життя.

Готувати самостійно

Вчені констатують, що звичка готувати самостійно знижує кількість споживаної готової, промислово переробленої їжі, перенасиченої шкідливими жирами, цукром і сіллю, а також що містить штучні компоненти. Ці речовини — підсилювачі смаку, стабілізатори, барвники і т.д. — згубно діють на кишкову мікрофлору.

Відмовитися від солодких напоїв

Недавнє дослідження Університету Південної Кароліни завершилося вердиктом вчених про те, що пиття солодких напоїв не тільки сприяють ожирінню і діабету, але і значно збільшують ризик раку печінки — для цього достатньо однієї склянки в день. Якщо ви звикнете обходитися без такого пиття, це не тільки заощадить вам гроші, але і зробить життя більш здоровим і довгим.

Частіше ходити пішки

Звичка ходити пішки може продовжити людське життя на 15 років — про це інформував науковий журнал Communication Biology, що публікував відповідні висновки вчених з Університету Лестера. Дослідники дійшли висновку, що у тих, хто регулярно ходить пішки в досить швидкому темпі, повільніше скорочуються теломери — захисні структури на кінцях хромосом, довжина яких прямо співвідноситься з тривалістю життя.