Здоров'я

Зневоднення у дитини: ознаки, які вказують на це, та що потрібно робити

Ви також дізнаєтеся, чому це небезпечно і не варто допускати.

Зневоднення — це стан, який виникає, коли організм втрачає більше рідини, ніж отримує. За даними клініки Мейо, діти та люди похилого віку більш схильні до зневоднення, ніж інші, інформує Ukr.Media.

Блювота та діарея названі найпоширенішими причинами зневоднення у дітей. У дітей більш висока базова потреба в рідині, викликана високим метаболізмом. Іншими можливими причинами зневоднення є тривале потовиділення, надмірне сечовипускання або просто недостатнє вживання рідини.

Інші причини зневоднення та ризики, пов’язані з ним

Коли організм зневоднений, йому не вистачає рідини для нормального функціонування, що може призвести до різних проблем зі здоров’ям.
Важливо зазначити, що деякі ліки також можуть викликати зневоднення як побічний ефект, такі як діуретики, проносні засоби та деякі ліки від артеріального тиску.
Зневоднення також може статися через різні захворювання. Наприклад, люди з діабетом можуть мати підвищений ризик зневоднення через посилене сечовипускання.
Ознаки зневоднення у дітей

Ознаки зневоднення у дітей численні, і важливо розпізнати їх, щоб дитина могла отримати належне лікування. За даними клініки Мейо, зневоднені діти можуть мати сухість у роті та язиці. Вони можуть не виробляти сльози, коли плачуть.

За даними Королівської дитячої лікарні Мельбурна, зневоднена дитина може виділяти темно-жовту сечу, що є ознакою того, що її організм не отримує достатньої кількості рідини. Зневоднена дитина може відчувати себе втомленою, слабкою і менш активною, ніж зазвичай, при цьому проявляється легковажність, запаморочення і запалі очі.

Загалом, якщо дитина виявляє деякі з цих симптомів або якщо у вас є підстави підозрювати, що вона зневоднена, найкраще звернутися за медичною допомогою. Як уже згадувалося, діти мають більший ризик зневоднення, ніж дорослі, через їх швидкий метаболізм і схильність забувати пити рідини.

У спекотну погоду або під час хвороби вони можуть піддаватися ще більшому ризику. Важливо стежити за дітьми, коли вони грають на свіжому повітрі, і щоб вони пили достатню кількість рідини, щоб уникнути зневоднення.

Як лікувати зневоднення у дітей?

Лікування зневоднення у дітей зазвичай включає поповнення втраченої рідини. Конкретний підхід до лікування буде залежати від тяжкості зневоднення та основної причини. Розчин для пероральної регідратації є безпечним та ефективним варіантом. Його можна давати вдома, щоб замінити втрату рідини та електролітів через діарею або блювоту. Ви можете придбати розчин без рецепта, і його можна змішувати з водою.

При важкому зневодненні дитині може знадобитися внутрішньовенне введення рідини, що вимагає госпіталізації.