ВажливеПолітика

Україна отримає снаряди від двох країн – ЗМІ

США уклали угоди з Болгарією і Південною Кореєю про постачання Україні снарядів калібру 155-мм. Також ведуться переговори з Японією. Про це напередодні повідомила газета Financial Times з посиланням на офіційних осіб.

Зазначається, що США прагнуть збільшити постачання вкрай важливих для України 155-мм боєприпасів, які використовуються вздовж всієї лінії фронту. Зусилля включають постачання від міжнародних союзників у короткостроковій перспективі. Також США розраховують протягом наступних двох років суттєво збільшити власне виробництво.

“За словами офіційних осіб, США вже уклали угоди з Болгарією та Південною Кореєю щодо постачання снарядів в Україну та ведуть переговори з Японією про те саме”, – йдеться у повідомленні.

Стверджується, що українська армія зараз використовує до 8 тисяч артилерійських снарядів за день.

У свою чергу США до війни Росії проти України виробляли 14 тисяч снарядів на місяць, зараз – 24 тисячі і планують випускати 90 тисяч снарядів на місяць до 2025 фінансового року.

В основному снаряди складають на чотирьох державних підприємствах – у штатах Пенсільванія, Теннесі, Вірджинія та Айова.

Зараз Пентагон будує більше виробничих ліній. Зокрема, переобладнує підприємство в Онтаріо (Канада) і будує нову збірну лінію в Техасі. Джерела у військових колах зазначають, що США можуть створити нові об’єкти в Арканзасі, Айові та Канзасі, де будуть збирати і пакувати 155-мм снаряди.

Нагадаємо, у липні Європарламент затвердив плани збільшення виробництва боєприпасів і ракет в ЄС. Документ, зокрема, передбачає їх прискорене постачання на територію України.