ВажливеСоціум

Іспанія в липні виробила рекордні 24% своєї електроенергії за рахунок сонця

Частка сонячної енергії у виробництві електроенергії в Іспанії досягла в липні рекордних 24% на тлі аномальної спеки, яка перевищувала 40 градусів за Цельсієм. Про це повідомляє Reuters із посиланням на консалтингову компанію Ember.

За її даними, у липні минулого року сонячні електростанції (СЕС) забезпечили 16% потреби електрики у країні. Наростити виробництво електроенергії за допомогою цього відновлюваного джерела енергії вдалося тому, що рік тому в Іспанії було встановлено рекордну кількість панелей сумарною потужністю 4,5 ГВт.

Сонячна енергія змогла задовольнити додатковий попит на електроенергію через спеку та інші країни Європи. Наприклад, на Сицилії (Італія) СЕС покрили половину надлишкового попиту на електроенергію у розмірі 1,3 ГВт під час підвищення температури повітря до 45 градусів за Цельсієм 24 липня. У Греції того ж дня сонячні панелі виробили 3,5 ГВт із загальної потреби 10,35 ГВт, обумовленої аномальною спекою.

Про високі температури повітря в липні повідомляли метеорологічні служби Болгарії, Німеччини, Іспанії, Італії, Франції та Швейцарії. У Великій Британії 19 липня стовпчик термометра піднявся до рекордної позначки 40,2 градуса за Цельсієм.

Нагадаємо, липень 2023 року став найспекотнішим місяцем за всю історію спостережень. Вчені вважають, що він може бути найтеплішим за останні 120 000 років на планеті.

Минулого року сумарна встановлена ​​потужність сонячних електростанцій у світі зросла на рекордні 25% порівняно з 2021 роком – до 1,2 теравата.