ВажливеСоціум

Євросоюз планує закрити доступ до портів для суден, що перевозять російську нафту в обхід санкцій

Проект одинадцятого пакета санкцій Європейського Союзу проти росії передбачає заборону доступу до європейських портів суднам, які намагаються обійти вже запроваджені обмеження щодо російської нафти, повідомило агентство Bloomberg, яке ознайомилось із проектом санкційних пропозицій. Про це пише Black Sea News.

Європейська комісія, яка поширила серед держав-членів проект нових санкцій проти росії, пояснює необхідність нових обмежень “різким збільшенням обманних практик і пов’язаних із ними екологічних ризиків” із боку суден, які намагаються обійти стелю цін на російську нафту та заборону її морського імпорту в ЄС.

Санкції передбачають, що судна, які порушують санкції або підозрюються в їхньому порушенні шляхом перевалки російської нафти, повинні бути виведені з європейських портів і шлюзів.

У грудні 2022 року ЄС заборонив постачання російської нафти морським транспортом. Але рф знайшла спосіб обходити це обмеження шляхом перевалки своєї нафти з одного судна на інше в морі.

Для цієї операції рф створила “тіньовий флот” танкерів, основу якого становлять старі судна західних держав, які ті планували консервувати або здати на металобрухт.

В понеділок 8 травня стало відомо, що Європейська комісія минулого тижня направила країнам-членам ЄС пропозиції щодо 11-го пакета санкцій проти рф.