ВажливеПолітика

Зеленський озвучив відповідь у разі удару по Офісу президента

Якщо російські агресори завдадуть ядерного удару по Офісу президента в Києві, світ має відповісти ударом по центру ухвалення рішень у самій Росії. Про це сказав президент Володимир Зеленський в інтерв’ю канадським телеканалам CTV та CBC.

“Ми з вами постійно чуємо заклики, що Росія має завдати удару по центрах прийняття рішень (в Україні – ред.). Як повинен світ відповідати? Не важливо, чи є Україна країною НАТО чи не НАТО. Це відбувається сьогодні на європейському континенті. Нікому не дозволено просто шантажувати як терорист. Якщо звучить меседж, що буде удар по центру ухвалення рішень, то відповідь світу має бути такою: дивись, якщо ти вдариш по Банковій, то буде удар там, де ти перебуваєш, удар по тому, хто дає завдання вбивати людей”, – сказав Зеленський.

“Якщо ти так зробиш, ти маєш знати: через секунду, вже незважаючи на наслідки твого удару, буде удар по центру ухвалення рішень у тебе, у твоїй державі. Це ніякий не шантаж. Це питання того, що тобі хтось погрожує, але той, хто погрожує, повинен про це знати. Це як якась людина, яка вбиває на вулиці іншу людину. Або грабує. Перед тим, як пограбувати чи убити, вона знає, що вона сяде у в’язницю, тому що вона винна”, – додав президент.

Зеленський зазначив, що можна довго говорити про гуманізм, але Україна живе “в такій ситуації і з таким сусідом, який, крім сили, нічого не розуміє”.

Раніше в НАТО заявили, що можливе застосування ядерної зброї проти України, швидше за все, викличе фізичну відповідь багатьох союзників і потенційно самого Альянсу.

У свою чергу, американський президент Джо Байден попередив про небезпеку, пов’язану з ядерними погрозами РФ. За його словами, вперше після кубинської кризи виникла безпосередня загроза застосування ядерної зброї.