ВажливеПолітика

Зеленський: Ніхто не має права розказувати нам, як повинна закінчитися ця війна

Під час спілкування із журналістами на полях саміту з питань безпеки “Діалог Шангрі-Ла” в Сінгапурі президента України Володимира Зеленського запитали, чи готовий Київ узяти участь у мирному саміті разом із країною-агресором Росією, якщо Бразилія і Китай його організують. Глава держави не дав прямої відповіді на запитання. Трансляцію вели в YouTube Офісу президента.

Журналіст, запитуючи про участь України у такому саміті, зазначив також, що Китай оголосив, що не буде брати участь у саміті миру і що Китай і Бразилія проведуть інший саміт.

“Авжеж, ми без позитиву сприймаємо сигнал Китаю, що вони не будуть підтримувати, не будуть брати участь у саміті миру. Що стосується пропозиції… Якщо будуть пропозиції від Китаю і Бразилії – безумовно, Україна як жертва цієї війни мала повне право ініціювати шлях до закінчення війни, а саме саміт миру. І саме ми повинні ініціювати, бо саме ми знаємо конкретно всі кризи, які принесла Росія своєю війною на територію України”, – відреагував Зеленський.

Він наголосив, що війна – неспровокована, її не ведуть на території РФ.

“Усе відбувається на території України. При всій повазі до будь-яких країн: ні Китай, ні Бразилія, ні будь-хто не орієнтується до кінця, що принесла Росія своєю війною на територію держави. Це українці загинули. Це росіяни ґвалтували наших людей, викрали десятки тисяч наших дітей. Ніхто не має права розказувати нам, як повинна закінчитися ця війна. Вона повинна закінчитися за законом, міжнародним правом і справедливістю”, – продовжив Зеленський.

Президент наголосив, що Україна запросила і Китай, і Бразилію, а для саміту “не підготувала суто свою адженду”, а запропонувала для обговорення перші три кризи, які потрібно вирішити: ядерна і харчова безпека, а також повернення військовополонених і депортованих дітей.

“Ми готові були чути думку кожної із країн, але на нашій платформі”, – додав він.