ВажливеПолітика

Україна розірвала останній договір із РФ про риболовлю на Азові

Держагентство меліорації та рибного господарства України офіційно розірвало дію угоди між Держкомітетом України з рибного господарства та рибної промисловості і Комітетом РФ з рибальства в Азовському морі. Про це повідомляє прес-служба відомства.

Зазначається, що це остання угода з РФ у галузі рибного господарства в Азовському морі. Його розрив юридично припинив взаємини між Україною та РФ, що вторглася на її територію, у питаннях рибальської діяльності в Азовському регіоні.

«Наразі наше першочергове завдання – звільнення від окупантів усіх українських територій, у тому числі морських, після чого забезпечимо побудову принципово нових підходів до реалізації наших прав у басейні Азовського моря, які відповідатимуть інтересам України та її громадян», — наголосило Держрибагентство.

Уточнюється, що ця угода з РФ діяла з 1993 року і виступала інструментом виконання положень Конвенції ООН з морського права щодо забезпечення раціонального використання водних біоресурсів басейну Азовського моря.

Однак Росія, яка здійснила повномасштабне військове вторгнення в Україну і фактично заблокувала українську рибальську діяльність, унеможливила виконання сторонами своїх зобов’язань за згодою.

Раніше Держрибагентство неодноразово пропонувало припинити дію зазначеного документа, проте бюрократичні перепони та комплекс міжнародних договорів України про порядок використання Азовського моря та Керченської протоки не дозволяли реалізувати цей намір без негативних наслідків для економіки та продовольчої безпеки України, а також благополуччя рибалок Приазов’я, де рибальство є видом зайнятості населення.

Раніше повідомлялося, що президент Володимир Зеленський скасував документи про співпрацю з РФ та Білоруссю.

До цього Кабмін денонсував низку угод щодо економічної та юридичної співпраці з Російською Федерацією.