Соціум

Небезпечні кулінарні лайфхаки, про які варто забути, якщо не хочете нашкодити здоров’ю

«Корисні» поради можуть сильно нашкодити здоров’ю. Якщо так робить кухар з мережі або хтось із знайомих домогосподарок, ще не означає, що слід за ними повторювати. На пальцях пояснюємо чому, інформує Ukr.Media.

Життя сучасної людини неможливо уявити без Інтернету. Ми йдемо туди з будь-якими питаннями, а іноді шукаємо різні лайфхаки, які теоретично повинні полегшити ту чи іншу справу. Але на просторах мережі можна зустріти шкідливі і навіть небезпечні поради, пробувати які не варто.

Розповідаємо, що з «корисного» може сильно нашкодити.

Звичка мити м’ясо перед приготуванням

З краплями води на кухню можуть потрапити мікроорганізми, що живуть на поверхні м’яса.

Ну хто не зустрічав господиню, яка перед цим обов’язково ретельно миє усі продукти. Хороша звичка, здавалося б. Але у випадку з сирим м’ясом тварин або птахів від такого лайфхаку більше шкоди, ніж користі. Річ у тім, що мікроорганізми, що живуть на поверхні м’яса, з краплями води можуть з легкістю потрапити на кухонне приладдя, «заразивши» їх. Краще не ризикувати і м’ясо перед цим все-таки не мити. Але якщо вважаєте, що необхідність в цьому є, налийте в глибоку миску крижаної води і опустіть продукт в неї на пару хвилин. Намагайтеся, щоб краплі з м’яса мінімально стікали і не потрапляли на поверхні кухні.

Спроба відкрити пляшку вина незвичайним способом

Любителі італійської кухні знають, як часто для приготування страв необхідний келишок смачного вина. Уявіть себе в ситуації, коли готування в самому розпалі, ви тягнетеся за пляшкою, щоб додати алкоголь в сковороду, як раптом усвідомлюєте, що штопор десь загубився. Що тепер робити — порушувати рецепт? Швидше за все, ви судорожно почнете набирати на смартфоні «як відкрити пляшку вина» або «відкрити пляшку без штопора». Добрий пошуковик запропонує вам десятки лайфхаків для вирішення проблеми. Як мінімум один з них пробувати не варто — ми говоримо про спосіб з запальничкою. Деякі розумники радять піднести до шийки вогонь і поступово нагрівати стінки пляшки. Згодом пробка вискочить, обіцяють умільці. Але порадники замовчують про велику ймовірність того, що пляшка від такого лайфхаку вибухне прямо у вас в руках, а осколки розлетяться по всій кухні.

Бажання зварити щось в пластиці

На такі поради можуть наштовхнутися ті, хто збирається готувати для великої кількості людей. Є поширений рецепт омлету на компанію: взяти пластикові пакети Zip-lock, додати в кожен по кілька яєць, зелень, сир і сіль, гарненько збовтати і опустити в киплячу воду. Лайфхак обіцяє приготування відразу декількох порцій одночасно, але абсолютно нахабно замовчує про наслідки такого експерименту. При кипінні пластик виділяє небезпечні для здоров’я речовини, які разом з їжею потраплять до вас в організм. До того ж велика ймовірність, що пакети просто не витримають високої температури і розваряться, вкравши у вас продукти і дорогоцінний час.

Звичка пробувати сире тісто

У більшості випадків один з інгредієнтів тісту — сирі яйця, а вони можуть бути заражені сальмонелою.

Чомусь більшість людей, що мають справу з тістом, звикли пробувати його сирим. Комусь просто подобається смак, а хтось таким чином вивчає, чи вистачає в ньому спецій. Але знайте: якщо ви побачили пораду пробувати сире тісто, ніколи їй не користуйтеся. Часто одним з інгредієнтів стають сирі яйця, а вони можуть бути заражені сальмонелою. Краще не ризикувати: не тягнути в рот сире тісто і пробувати його вже після термічної обробки. Так, іноді ситуацію вирішує навіть маленький шматочок.

Звичка солити блюдо на самому початку готування

Більшість з нас ніколи б не подумали дотримуватися якихось таймінгів по додаванню тих чи інших спецій в блюдо. Та й якщо подивитися покрокове відео з приготування страви за рецептом, люди солять їжу в той момент, як згадають, або на самому початку, щоб потім не відволікатися. Але знайте: так робити неправильно. Виявилося, якщо посолити блюдо спочатку, сіль просто випарується через тривалу термічну обробку. Краще додавати її в кінці і з якомога більшої висоти — так сіль ляже рівномірніше і точно передасть смак.

Звичка перемішувати фарш руками

Фарш втрачає повітряну текстуру і приємний аромат, якщо перемішувати його руками.

Один з поширених лайфхаків, від якого більше шкоди, ніж користі. Деякі господині або кухарі-самоучки радять перемішувати фарш руками. Виправдовують це тим, що краще відчувають однорідність маси, або взагалі вважають, що тільки при подібному ритуалі котлети вийдуть смачними. Але на ділі все відбувається навпаки. Перемішуючи м’ясо руками, ви робите його жорсткіше. Фарш втрачає повітряну текстуру і приємний аромат. Щоб блюдо залишилося соковитим і смачнішим, для перемішування краще використовувати лопаточку або звичайну ложку.

Звичка ставити в холодильник тільки що приготовані страви

Жахливий лайфхак і порада, про яку взагалі варто назавжди забути. Якщо приберете в холодильник щось гаряче, зіпсуєте не саме блюдо, а продукти навколо, які будуть схильні до дії тепла і пара. До того ж така звичка може негативно відбитися на роботі холодильника і навіть стати причиною його поломки. Тому краще рішення — дати страві трохи охолонути, а потім вже переміщати в холодильник. Але пам’ятайте, що надовго залишати готові продукти при кімнатній температурі не варто, 1-2 години достатньо.

Звичка забувати ретельно мити раковину після готування

Мікроби, що живуть на поверхні раковини, з легкістю перекочують на посуд.

Багато діляться порадами і лайфхаками, як після оброблення сирого м’яса мити дошки і ножі, термічно обробляти посуд, в якому воно лежало. Але мало хто говорить про те, що саму раковину під час і після готування теж слід очищати по-особливому. Якщо цього не робити, змиті струменем води мікроби, що живуть на поверхні продуктів, виявляться на посуді, що сушиться поруч. Краще не ризикувати і все ретельно чистити відразу після зіткнення з чимось сирим.