ВажливеПолітика

Країни G7 обіцяють Україні майже $30 млрд

У 2022 році країни Великої сімки мають намір Україні виділити $29,5 млрд, йдеться в заяві, погодженій на саміті G7 у понеділок, 27 червня.

«На сьогоднішній день ми готові у 2022 році виділити або пообіцяли і надали бюджетну підтримку в розмірі до $29,5 млрд, щоб допомогти Україні ліквідувати дефіцит фінансування та продовжувати забезпечувати надання основних послуг українському народу», – йдеться в заяві.

Зазначається, що ця підтримка доповнює економічну допомогу, надану з 2014 по 2021 рік, яка перевищує $60 млрд.

У G7 при цьому підтримали роботу міжнародних фінансових інституцій щодо подальшого фінансування України.

«Крім того, ми зобов’язуємося допомагати Україні з питань максимізації її експортного потенціалу. Ми доручаємо міністрам торгівлі G7 обговорити конкретні пропозиції задля підтримки зусиль України з відновлення за допомогою торгівлі, зокрема через призупинення тарифів на український експорт», – йдеться в документі.

Також Велика сімка має намір продовжити координувати дію тарифних заходів щодо імпорту з Росії. «І вивчимо можливі шляхи, відповідно до нашого законодавства, задля використання доходів для надання допомоги Україні, де це можна застосувати», – сказано в заяві.

Зазначимо, що на саміті G7 по відеозв’язку виступив президент України Володимир Зеленський. Він вимагає надати Україні системи протиповітряної оборони, запровадити додаткові санкції щодо Росії та гарантій безпеки.