Здоров'я

7 заборон при сонячних опіках

Обгоріли на сонці?

Сонце оманливе: деяким досить побути 15 хвилин під його променями без захисту, щоб заробити опік, інформує Ukr.Media.

Сприйнятливість шкіри до сонця залежить від фототипу. І що ж робити, якщо опік вже з’явився, і чого робити точно не варто?

Мазати шкіру сметаною або кефіром

Попри те, що сметана і кефір, мабуть, найпопулярніші народні засоби проти опіків, дерматологи не втомлюються відмовляти від цього методу. В принципі, всі субстанції з жирами (кисломолочні продукти, соняшникова олія, вазелін, гліцерин) завдадуть шкоди: жир утворює плівку, яка ускладнює циркуляцію повітря і заважає шкірі відводити тепло. Після короткочасного полегшення стане гірше. А що входять до складу кисломолочної продукції бактерії можуть спровокувати інфекцію.

Користуватися неспеціалізованими кремами

При виборі засобу для догляду за обпаленою шкірою потрібно дотримуватися золотої середини. Шкідливі будуть як масла (з тієї ж причини, що і сметана), так і лосьйони зі спиртом і ароматами в складі — вони сушать шкіру. Так що і змащувати шкіру горілкою — ще один популярний народний засіб — не варто. Ідеальний варіант — спеціалізовані післяопікові засоби з пантенолом і вітаміном E в складі.

Протирати шкіру льодом

Якщо протирати травмовану шкіру кубиками льоду, можна погіршити ситуацію: холод уповільнює кровообіг і регенерацію шкіри. Краще на 10-15 хвилин встати під прохолодний, але не крижаний душ. Щоб полегшити біль, можна протирати обгоріле місце примочками: заваріть трав’яний чай із заспокійливим ефектом (наприклад, на основі ромашки), остудіть і змочіть бинт. Якщо у вас вдома росте алое, не зайвим буде протирати шкіру його м’якоттю.

Провокувати зневоднення

На жаль, алкоголь, кава, газована вода, чай і навіть фруктові соки виводять воду з організму, а в період реабілітації (2-3 дні при сонячних опіках I ступеня і до 7 днів при опіках II ступеня) він потребує її сильніше звичайного. Пийте багато (до 3 літрів на добу) води — звичайної, без домішок, кофеїну і цукру. Можна пити молоко: натрій що міститься в ньому затримує воду.

Пийте до 3 літрів чистої води в день крім того, в цей період краще утриматися від продуктів з високим вмістом цукру і солі, особливо консервації з маринадом, випічки і чипсообразних закусок. Додайте до раціону огірки, гранати, помідори — вони допоможуть шкірі відновитися.

Терти шкіру мочалкою

Під час відновлення лазневі процедури повинні виконуватися з особливою делікатністю. Не тріть шкіру мочалкою і не використовуйте скрабуючі засоби, утримайтеся від гоління. Під забороною навіть мило і його похідні з вмістом лугу — воно руйнує природну захисну плівку. Після душу або ванни не розтирайте себе рушником, а акуратно промокніть їм тіло.

Проколювати пухирі

У відкриту рану простіше простого занести інфекцію, крім того, загоєння триватиме довше. Якщо ви прокололи пухир ненавмисно, обробіть рану хлоргексидином і закрийте бинтом.

Здирати шкіру, що лущиться

Обдирати шкіру приємно — але робити цього не варто. Віддираючи мертвий епідерміс, можна «зачепити» живий і занести в мікроранки інфекцію, можуть залишитися рубці.

Загар — це красиво, але загрожує раннім старінням шкіри і появою злоякісних пухлин. Щоб отримати задоволення від сонячних ванн без наслідків, дотримуйтесь простих правил:

не виходьте на відкрите сонце в період з 12 до 15 годин;
не ігноруйте сонцезахисний крем, наносіть його за 15-20 хвилин до виходу на сонце;
під час засмаги прикривайте голову капелюхом, банданою або кепкою;
для обличчя використовуйте крем з підвищеним SPF-фактором;
оновлюйте крем після кожного купання;
після засмаги прийміть душ і наносіть зволожуючий засіб.