У Греції дослідники з Іонічного університету створили 10 найсучасніших біобанків на основі штучного інтелекту. Про це повідомляє Ekathimerini.
Біобанки охоплюють ряд основних категорій захворювань — неврологічні, психіатричні, інфекційні та онкологічні, а також широкий спектр цифрових даних великого обсягу, включаючи дані медичних зображень, дані молекулярної біології та клінічні дані.
Загалом ці біобанки накопичили значну кількість даних, включаючи понад 5 мільйонів точок даних, пов’язаних із експресією генів, понад 50 000 наборів даних зображень і результати понад 300 незалежних досліджень.
Зазначається, що біобанки зроблять значний внесок у різних сферах, включаючи поглиблення людського розуміння захворювань, відкриття нових і складних біомаркерів, застосування прецизійної медицини на користь пацієнтів і революційні підходи до терапії.
Раніше повідомлялося, що дослідницька група з Університету Індіани зробила нове відкриття, яке проливає нове світло на те, як гени можуть впливати на ставлення до алкоголю.