Зростання споживчих цін у червні 2023 року на 0,1% стало найнижчим рівнем зростання з початку року. Про це заявив директор Національного наукового центру Інститут аграрної економіки (ІАЕ), академік НААН Юрій Лупенко, повідомляє прес-службу інституту/
За його словами, зниження темпів зростання споживчих цін у червні на продукти харчування відбулося переважно за рахунок падіння цін на так продукти:
яйця (-4,1% до травня),
олію соняшникову (-2,4%),
фрукти (-2,2%),
хліб і хлібопродукти (- 0,6%),
молоко і сири (-0,5%),
масло (-0,1%).
Водночас, збереглося зростання цін на м’ясо та м’ясопродукти (на 1,9 % проти травня), овочі (1%), рибу та продукти з риби (0,3%). Крім того, на макаронні вироби зменшення цін у травні на 0,2% змінилося зростанням на 0,1% у червні. Також зупинилося зменшення цін на цукор (-0,4% у травні), поінформував науковець.
Останні тенденції динаміки споживчих цін на продукти харчування дають підстави чекати їхнього зниження в цілому вже у липні.
Здорожчання електроенергії та пального з 1 липня може призвести до нового сплеску споживчих цін, передусім на продукти промислової переробки та тваринництва.
наприкінці березня у Нацбанку заявили, що інфляція почала знижуватись раніше і швидше, ніж сподівалися економісти.
Однак вже в кінці квітня НБУ переглянув прогнози по інфляції, ВВП та міжнародним резервам України і поліпшив свою оцінку.