Здоров'я

Два напої, що викликають різке підвищення тиску протягом 30 хвилин після вживання

Різкий стрибок тиску може викликати не тільки чашечка кави.

Людям, що страждають гіпертонією, рекомендують жорстко обмежувати вживання кави — через її здатність ще більше підвищувати високий тиск, а разом з ним і ризики проблем з серцем і судинами. Однак, як показують дослідження, з чаєм гіпертонікам теж слід бути обережніше, інформує Ukr.Media.

Так, автори одного з досліджень перевірили дію гарячого напою на артеріальний тиск і прийшли до несподіваних результатів. Незважаючи на те, що попередні роботи пов’язували чай з більш низьким ризиком серцево-судинних захворювань, вчені побачили інший ефект. Замість очікуваного зниження високого тиску зелений і чорний чай, навпаки, приводили до різкого стрибка цифр на тонометрі вже через 30 хвилин після вживання.

Дослідження складалося з двох випробувань. У першому 20 людей, які не страждають підвищеним тиском, пили звичайну гарячу воду і воду з аналогічним вмістом кофеїну, як в чаї. На другому етапі чоловіки і жінки з гіпертонією пили гарячий чорний і зелений чай. Крім того, учасники повинні були випити 5 чашок зеленого і чорного чаю протягом семи днів. Хоча обидва чаю багаті флавоноїдами, які благотворно впливають на здоров’я, вони також містять кофеїн — саме ця речовина і викликала гостру реакцію на гарячі напої.

Дослідники виявили, що через 30 хвилин гарячий напій призводив до різкого підвищення тиску. Однак через годину після приймання, коли в учасників знову вимірювали тиск, ніяких «значних ефектів» вже не було.

«Всупереч нашій початковій гіпотезі, вживання чаю викликало більш різке підвищення артеріального тиску, ніж просто вода з кофеїном. Однак незважаючи на цей ефект при регулярному вживанні чай не приводив до значущих коливань тиску при амбулаторному вимірі», — зробили висновок вчені.

Схоже, з приводу чаю, як і кави думки вчених розходяться — автори різних робіт іноді отримують суперечливі результати. Так, згідно з одним оглядом, де були проаналізовані 11 досліджень за участю 378 осіб, чорний чай був здатний знижувати артеріальний тиск, а напій визнаний корисним для гіпертоніків. В іншому дослідженні зелений чай також був пов’язаний з нижчими показниками артеріального тиску.