ВажливеПолітика

Україна здатна втримувати лінію фронту – Блінкен

Україна зможе втримати лінію фронту в Харківській області попри те, що були затримки у фінансуванні та постачанні зброї. Про це заявив державний секретар США Ентоні Блінкен у інтерв’ю CBS News.

“Я переконаний, що Україна може ефективно тримати позицію на сході, вона може продовжувати користатися перевагами, досягнутими в Чорному морі, годуючи світ так, як це було до широкомасштабного вторгнення РФ”, – сказав він.

За словами держсекретаря США, Україна також здатна тримати російські сили під загрозою, зокрема в Криму, щоб їм було важче продовжувати агресію.

Блінкен додав, що багатомісячна затримка в отриманні додаткового бюджетного запиту на схвалення та відправку обладнання в Україну “мала свою ціну”.

“Ми надаємо системи для цього, але це складний момент. Ми нікуди не зникнемо, як і близько 50 країн, які підтримують Україну. Це триватиме, і якщо Путін думає, що він може пережити Україну, переживе її прихильників. Він помиляється”, – зазначив держсекретар США.

Блінкен додав, що лише за тиждень у США вилучили близько 400 мільйонів доларів на оборонне обладнання для України з додаткового бюджету.

“Тож ми робимо все можливе, щоб якомога швидше надати цю допомогу. Європейці роблять те саме”, – зазначив він.

Нагадаємо, цього тижня загострилася ситуація в Харківській області. Наразі там тривають бої в прикордонних районах уздовж державного кордону з Росією. У регіоні збільшилась як “сіра зона”, так і кількість населених пунктів, де точаться бої.
У ЗСУ заявили про відхід з деяких позицій на Харківщині. За даними DeepState, окупанти захопили шість сіл.