ВажливеПолітика

Посол США переконана, що конгрес проголосує за допомогу Україні

Конгрес США схвалить законопроєкт щодо допомоги Україні. Про це у вівторок, 20 лютого, заявила посол США в Україні Бріджит Брінк, пише Укрінформ.

Вона зазначила, що мала дві розмови із спікером палати представників Майком Джонсоном, який, за її словами, розуміє важливість програшу РФ у війні проти України.

“Я можу сказати, що мала дві розмови зі спікером. Він підтримує Україну та розуміє, наскільки важливо, щоб Росія програла в цій війні, але Конгрес визначатиме час для цього кроку. Я впевнена в цьому, але час мені невідомий”, – сказала Брінк.

Дипломат підкреслила, що Білий дім не має “плану Б”, а зосереджені на “плані А”.

“Конгрес схвалює запит президента, і він підписує додатковий запит для України”, – вказала вона.

Брінк зауважила, що президентський запит має три частини: безпекова складова, а саме зброя, пряма бюджетна та економічна підтримки. За її словами, мета прямої бюджетної підтримки – допомогти Україні досягти самодостатності. Підтримка також передбачає інвестиції в енергетичну інфраструктуру та для зростання експорту.

“Це дуже політичне питання, яке мені не передбачити. Але можу сказати, що ми надаємо найсильніші аргументи стосовно того, чому це необхідно, чому це не безстроковий запит, чому вам важливо бути успішними не лише на полі бою, а й бути в безпеці в економічному плані”, – додала посол США.

Нагадаємо, 13 лютого Сенат США підтримав пакет, який передбачає понад 60 млрд доларів для України – переважно на військову допомогу. Рішення Сенату недостатньо для виділення грошей – законопроєкт має пройти Палату представників.

Спікер Майк Джонсон достроково завершив робочий тиждень Палати представників і оголосив майже двотижневу перерву, так і не розглянувши законопроєкт про допомогу Україні.