ВажливеСоціум

Більш потужні і далекобійні: в СБУ розповіли про еволюцію Sea Baby

За менш ніж півтора роки свого існування морські дрони Sea Baby пройшли кілька модернізацій. Їх навчили долати більші відстані та зробили більш нищівними. Про це у п’ятницю, 1 березня, повідомляє Business Insider з посиланням на генерала СБУ Івана Лукашевича, чия команда працює над розробкою БПЛА.

За його словами, у 2024 році, морські дрони мають абсолютно інші характеристики.

“В порівнянні з тими, які ми вперше випробували в жовтні 2022 року для атаки російських військових кораблів у Севастопольській бухті. Ми усвідомили недоліки перших проєктів, але виробник не міг передбачити цих речей, тому що на той час у світі не було експертизи для таких високотехнічних дронів”, – розповів Лукашевич.

Першою модифікацією безпілотників було збільшення розміру боєголовки. За попередніми даними, наразі дрони можуть доставляти вибухівку вагою понад 800 кілограмів.

Наступною помітною модернізацією стало “покращення мореплавності”, що забезпечило можливість плавання на хвилях заввишки півтора метра.

Третє вдосконалення полягало в тому, що Sea Baby могли долати вдвічі більшу відстань, ніж між Одесою та Севастополем. Зокрема, по прямій лінії через Чорне море відстань між цими двома містами становить приблизно 300 кілометрів. А радіус дії безпілотників тепер становить понад 900 кілометрів, що робить набагато більше російських цілей досяжними.

“Україна також “хотіла зробити їх багаторазовими, щоб вони були і дешевшими, і ефективнішими”, – сказав Лукашевич.

Також зазначається, що окрім фізичної модернізації своїх безпілотників Sea Baby, СБУ також використовує кілька локацій для їх виробництва та тестування. Постійні передислокації, навіть спецоперації проводяться з різних командних пунктів.

Нагадаємо, на початку січня 2024 повідомлялося, що бойову частину Sea Baby збільшили в кілька разів, а корпус стали виготовляти із непомітного для радарів матеріалу.

Раніше стало відомо, що українські військові використовують для спецоперацій у Чорному морі три типи морських дронів. Тепер це не лише Sea Baby, а ще й Козак Мамай і Маґура V5. Останній тип дронів використовує ГУР.