ВажливеПолітика

Байден проведе зустріч із Зеленським – Білий дім

Адміністрація президента США Джо Байдена працює над організацією його зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським наступного тижня. Про це сказав напередодні високопосадовець Білого дому на брифінгу.

За його словами, 9 липня Байден зустрінеться з лідерами НАТО у межах заходу, присвяченого 75-й річниці Альянсу. У середу, 10 липня, на саміті він привітає Швецію як нового члена НАТО. Заплановано спільну вечерю у Білому домі.

У четвер, 11 липня, відбудуться зустрічі з лідерами ЄС та партнерами Альянсу в Індо-Тихоокеанському регіоні – Австралією, Японією, Піденною Кореєю та Новою Зеландією. У другій половині дня відбудеться засідання Ради Україна-НАТО.

Після цього Байден проведе заходи за участю майже 20 союзників та партнерів, які вже підписали угоди щодо безпеки з Україною.

“І хоча у президента буде досить напружений графік, ми працюємо над організацією зустрічей з різними світовими лідерами на полях саміту, включаючи президента Зеленського. І найближчими днями ми матимемо більше інформації про них, якою ми поділимося”, – заявив чиновник.

Зазначимо, що поки українська сторона офіційно не підтвердила поїздку Зеленського до США. При цьому ще у квітні президент України отримав запрошення на саміт НАТО у Вашингтоні.

Також нагадаємо, що у червні Зеленський двічі зустрічався з Байденом – у Франції під час святкування Дня висадки союзників у Нормандії і Італії на саміті G7. Саме пі час останньої зустрічі було підписано безпекову угоду між Україною і США.