ВажливеПолітика

ЗСУ отримали нові далекобійні дрони

Українська компанія-виробник Terminal Autonomy передала військовим першу партію нових ударних безпілотників AQ 400 Scythe. Про завершення закупівлі озброєнь йдеться в офіційній заяві фірми, пише Defence Blog.

Початковий обсяг виробництва дронів такого типу становить 100 одиниць. Компанія прагне збільшити темпи до 500 БпЛА на місяць.

AQ 400 Scythe здатні летіти на відстань 750 км та нести корисне навантаження до 32 кілограмів. Є також можливість збільшити навантаження до 70 кг, зменшивши дальність польоту.

Безпілотники можна запускати за допомогою коротких злітно-посадкових смуг або катапульт. Серед особливостей цих БпЛА також називають швидке виготовлення, можливість масового виробництва та економічну ефективність.

Terminal Autonomy налагодила виробництво дронів-камікадзе через мережу невеликих підприємств та інжинірингових фірм, що спеціалізуються на виробництві аналогічних платформ. Хоча компанія закуповує деякі комплектуючі за межами України, насамперед у Німеччині та Великобританії, пріоритетом проєкту є максимальна локалізація виробництва в межах України.

Нагадаємо, у ніч на 16 грудня підрозділи ППО знищили 30 безпілотників-камікадзе Shahed-136/131, які запустили росіяни.
За словами речника Командування Повітряних сил ЗСУ полковника Юрія Ігната, для здійснення запусків “Шахедів” росіянам не потрібні спеціально облаштовані майданчики. Ударні дрони можна запускати фактично з фури, з машини.