ВажливеСоціум

Зростання ВВП України прискорилось до 10,5%

Економіка України за підсумками жовтня зросла на 10,5% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Про це повідомило Мінекономіки.

“У жовтні зростання ВВП прискорилось до 10,5%. До позитивних факторів, які посприяли зростанню економіки можна віднести високу врожайність у сільському господарстві й сприятливу погоду, яка забезпечила високі темпи збирання врожаю. Також позитиву додали стабільна ситуація в енергетиці та робота тимчасового коридору для руху цивільних суден до портів Великої Одеси”, – йдеться у повідомленні.

У жовтні найбільш позитивний внесок у ВВП мала сфера послуг, зокрема, сфера державного управління та оборони, фінансування якої є пріоритетним під час війни. На другому місці за впливом на зростання економіки опинилась виробнича сфера, яка хоч і понесла суттєві збитки та руйнування під час війни, але демонструє стале відновлення.

Також у промисловості відбувається поступове відновлення темпів виробництва в умовах збільшення сировинної бази з боку сільгоспвиробництва, необхідності поповнення запасів вугілля та газу для проходження зимового періоду, стабільної ситуації в енергетиці та інвестиційного попиту з боку бюджетної сфери.

У Мінекономіки зазначили, що позитивно вплинули на сферу будівництва бюджетне фінансування, яке було направлене на екстрене відновлення пошкодженої внаслідок бойових дій інфраструктури, та проведення капітальної відбудови на раніше звільнених територіях. Також краще став себе почувати ринок первинного житла.

Загалом цьогорічне зростання української економіки оцінюється на рівні 5,5% у порівнянні з відповідним періодом 2022 року.

При цьому стримуючими факторами досі залишаються значні руйнування інфраструктури та основних фондів, збереження суттєвих ризиків щодо безпеки, обмеження експортної логістики, повільне відновлення ринку праці, відсутність достатнього власного капіталу, а також доступних кредитних коштів.

“Але загалом позитивні фактори у жовтні переважили баланс впливу на ВВП”, – резюмували у відомстві.

Нагадаємо, Нацбанк очікує зростання ВВП на 4,9%. Регулятор наприкінці жовтня втретє покращив свій макропрогноз на поточний рік.