ВажливеЗдоров'я

Як часто потрібно міняти постільну білизну, щоб не підхопити якусь інфекцію

До яких наслідків може привести спання на брудній білизні.

Щоб людина добре себе почувала і висипалася, необхідне не тільки зручне ліжко, але і регулярна зміна наволочки, простирадла і підковдри. Якщо цього не робити вчасно, можна підхопити якусь інфекцію. Ми розповімо, як часто необхідно міняти постільну білизну, інформує Ukr.Media.

Як довго можна не міняти постільну білизну

Фахівці стверджують, що постіль необхідно міняти раз на тиждень. Хоча виробники вважають, що прати його потрібно рідко, інакше він швидше зноситься, втратить первісний колір і текстуру.

Якщо не міняти білизну більше місяця, це може призвести до негативних наслідків:

постіль накопичує частинки омертвленої шкіри сплячого, які приваблюють клопів;
весь піт, який виділяє тіло людини, залишається на текстилі;
різний пил і бруд на білизні можуть спровокувати утруднене дихання під час сну.

Ну і найочевидніше: чим більше людина спить на одній і тій же постільній білизні, тим більше неприємного запаху вона видає. Але не варто забувати, що всі люди індивідуальні: хтось виділяє більше поту під час сну, хтось менше, у когось є вихованець, а у когось немає. Тому можна не дотримуватися строгих правил, а підлаштувати їх під себе і свої потреби.

Як часто необхідно міняти наволочку

Фахівці рекомендують прати наволочку раз на дві доби. Велика кількість різних бактерій, бруду, пилу, залишків макіяжу може накопичитися на ній за пару днів. Якщо часто не міняти наволочку, то на тілі може з’явитися висип, виникнуть утруднене дихання і безсоння, з’явиться неприємний запах.

Як часто необхідно міняти дитячу постільну білизну

Фахівці стверджують, що міняти її потрібно раз на тиждень або раніше, якщо вона забруднилася. Такий текстиль повинен складатися з гіпоалергенних матеріалів, щоб у дитини не виникала алергічна реакція під час сну. Таких же правил повинні дотримуватися в дитячих садках, в іншому разі діти можуть підхопити якесь серйозне захворювання.