ВажливеСоціум

В Україні оборонні заводи почали виробляти FPV-дрони

В Україні вже три державні оборонні заводи почали виробництво FPV-дронів. Про це заявив радник міністра з питань стратегічних галузей промисловості Ярослав Олійник під час виступу на конференції iForum, повідомляє пресслужба Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості України.

“Зараз там навчають персонал та працюють над налагодженням закупівлі комплектуючих. Не можу розкривати деталей з міркувань безпеки”, – розповів він.

Олійник також презентував п’ять основних кроків для досягнення цієї мети. Перш за все, на його думку, варто завжди надавати перевагу українському виробнику.

“У загальній концепції розвитку українського ОПК ми маємо керуватися економічним націоналізмом. Українського виробника – вперед”, – підкреслив радник міністра.

Він також додав, що Мінстратегпром працює для масштабування та розвитку ринку українських БПЛА. Для цього шукають шляхи партнерства державних та приватних виробників, локалізують виробництво комплектуючих в Україні та співпрацюють з міжнародними інвесторами, фондами та виробниками.

FPV (First Person View, дослівно “від першої особи”) – дрони, що мають пристрій, за допомогою якого оператор бачить картинку з камери дрона за допомогою окулярів, а не з дисплея планшета.

Нагадаємо, Збройні сили України офіційно прийняли на озброєння 10 модель FPV-дрона.

Раніше командувач Національної гвардії полковник Олександр Півненко розповів про запеклу війну бойових дронів. За його словами, росіяни перейняли в українських захисників тактику використання БПЛА.