ВажливеСоціум

У ЄС заявили про готовність вивезти весь український агроекспорт

Європейський Союз готовий експортувати майже всю сільськогосподарську продукцію з України через “коридори солідарності” після виходу Росії з “зернової угоди”. Про це заявив європейський комісар з питань сільського господарства Януш Войцеховський, передає Sky News.

“Ми готові експортувати майже все. Це близько 4 мільйонів тонн на місяць олійних і зернових культур, і ми досягли цього обсягу в листопаді минулого року”, – сказав він.

За словами Войцеховського, що до того, як Росія вийшла з Чорноморської зернової угоди, 60% українського експорту відправлялося “коридорами солідарності”, що були запроваджені ЄС і країнами-сусідами України. А решта 40% продовольства йшла через Чорне море.

“Коридори солідарності” дозволяють перевозити товари через країни ЄС баржами, залізницею, автомобільним транспортом або внутрішніми водними шляхами.

Тим часом Німеччина і Франція виступили проти продовження обмежень на експорт українського зерна до Угорщини, Польщі, Словаччини, Румунії та Болгарії.

Міністр сільського господарства Німеччини Джем Оздемір заявив, що Європейська комісія повинна чітко дати зрозуміти, що будь-яке продовження обмеження неможливе. Його французький колега Марк Фесно наголосив, що не може бути ніяких односторонніх заходів, “ніяких індивідуальних авантюр, тільки колективна відповідь на виклик дестабілізації ринків”.
Як відомо, з 2 травня ЄС запровадив заборону на імпорт пшениці, кукурудзи, ріпаку та соняшнику з України Польщі, Болгарії, Угорщини, Словаччини та Румунії, а 5 червня продовжив їх до 15 вересня.

Представники зазначеної п’ятірки країн вже неодноразово заявляли про необхідність продовження цього терміну і після 15 вересня, а також про можливе розширення обмежуваних товарів.

Україна, наполягає, що 15 вересня – це остаточна дата, після якої заборону не має бути продовжено, інакше Київ буде змушений розглянути дзеркальні заходи.