ВажливеНаука

Створено чіп, який може відтворювати думки людини

Паралізована жінка вперше у світі змогла “говорити”. Це стало можливим через цифровий аватар, повідомляє The Guardian.

Зазначається, що нова технологія використовує крихітні електроди на поверхні мозку і працює швидше, ніж синтезатори, що ґрунтуються на відстеженні очей. Так, вона перетворює сигнали мозку на мову та міміку.

“Нова технологія використовує крихітні електроди, імплантовані на поверхню мозку, для виявлення електричної активності в тій частині мозку, яка контролює мову та рух обличчя. Ці сигнали перетворюються безпосередньо на мовлення і вираз обличчя цифрового аватара, включаючи посмішку, похмурість або подив. Наша мета – відновити повноцінний, втілений спосіб спілкування, який справді є для нас найбільш природним способом спілкування з іншими”, – сказав професор Едвард Чанг, який керував роботою в Каліфорнійському університеті в Сан-Франциско (UCSF).

Згідно з дослідженням, команда імплантувала прямокутник завтовшки з папір, що складається з 253 електродів, на поверхню мозку в області, критичній для мови. Електроди перехоплювали сигнали мозку, які, якби не інсульт, контролювали м’язи її мови, щелепи, гортані та обличчя.Після імплантації жінка працювала з командою над навчанням алгоритму штучного інтелекту системи виявляти унікальні сигнали її мозку для різних звуків мови, багато разів повторюючи різні фрази.

“Комп’ютер запам’ятав 39 різних звуків, а мовна модель у стилі Chat GPT використовувалася для перекладу сигналів у зрозумілі речення. Потім це використовувалося для керування аватаром з персоналізованим голосом, схожим на голос Енн до травми, на основі запису її виступу на весіллі.Технологія не була ідеальною: слова декодувалися неправильно у 28% випадків при тестуванні, що включає більше 500 фраз, і вона генерувала мозок у текст зі швидкістю 78 слів за хвилину порівняно зі 110-150 словами, які зазвичай вимовляються. у природній розмові”, – додали вчені.