ВажливеСоціум

Швеція розгляне надання Gripen Україні – ЗМІ

Влада Швеції найближчим часом доручить військовим вивчити можливість передачі Україні винищувачів Gripen. Про це повідомило Радіо Швеції з посиланням на джерела.

“Уряд хоче отримати інформацію про те, як передача вплине на обороноздатність Швеції та як швидко Швеція зможе отримати нові літаки Gripen як компенсацію”, – йдеться у повідомленні.

Також шведський уряд має визначити, як має проходитиме підготовка українських пілотів та іншого наземного персоналу на цих літаках.

Нагадаємо, 19 серпня президент України Володимир Зеленський відвідав Швецію. Він заявив, що українські льотчики вже почали участь в ознайомчому навчанні на JAS 39 Gripen і висловив бажання, щоб вУкраїни були такі літаки.

У свою чергу прем’єр-міністр Швеції Ульф Крісстерссон заявив, що його країні потрібні Gripen для власної оборони. До того ж заявка країни на вступ до НАТО ще не погоджена, нагадав він.

Saab JAS 39 Gripen (Грифон) – багатоцільовий винищувач четвертого покоління, який був розроблений з урахуванням універсальності. Скорочення JAS розшифровується як Jakt (винищувач), Attack (штурмовик) і Spaning (розвідник). Цей літак мають на озброєнні Швеція, Угорщина, Чехія, Велика Британія, Бразилія, Таїланд і ПАР. Загалом було випущено 264 таких літаків.