ВажливеПолітика

Країни НАТО проведуть навчання в Балтійському морі з відбиття атак РФ

Країни НАТО і партнери проведуть у Балтійському морі масштабні військово-морські навчання, під час яких відпрацьовуватимуться дії в разі нападу РФ в цьому регіоні. Про це заявив головком ВМС Німеччини віце-адмірал Ян Крістіан Каак, повідомляє Reuters.

“Ми посилаємо Росії чіткий сигнал про пильність: Тільки не при нас. Надійне стримування має містити в собі можливість нападу”, – зазначив він.

Як повідомляється, у двотижневих навчаннях Північне узбережжя, які розпочнуться 9 вересня, візьмуть участь військовослужбовці з усіх країн НАТО, розташованих на Балтійському морі. Також у навчаннях також братимуть участь Швеція, США, Канада, Нідерланди, Бельгія та Франція.

За словами Каака, ВМС США направлять на навчання корабель Mesa Verde завдовжки понад 200 метрів, призначений для транспортування і висадки близько 800 морських піхотинців під час амфібійного десанту.

Ще одним напрямом навчань, які пройдуть біля берегів Латвії та Естонії, є забезпечення безпеки морських шляхів через Балтійське море.

“Фінляндія і країни Балтії майже на 100% залежать від морських шляхів постачання через Балтійське море. Якщо Сувалкський коридор буде заблоковано – а це легко зробити, оскільки там лише дві дороги і одна залізнична гілка, – то у нас залишаться тільки морські шляхи, і саме через них нам доведеться пробиватися”, – сказав німецький віце-адмірал.

Раніше повідомлялося, що США, Південна Корея і Японія провели навчання на тлі загрози КНДР.

Нагадаємо, в Австралії пройшли міжнародні навчання Malabar.