ВажливеПолітика

Канцлер Австрії закликав закрити розмови про вступ Туреччини до ЄС

Канцлер Австрії Карл Нехаммер вважає, що Євросоюзу слід відмовитися від прийому Туреччини до своїх лав та розробити новий формат співпраці з цією країною. Про це він сказав в інтерв’ю Welt.

“Ми виступаємо за подальше зближення Анкари та Брюсселя, але повноцінне членство Туреччини в ЄС для нас немислимо”, – підкреслив він.

Нехаммер наголосив, що країнам “важливо бути чесними у відносинах одна з одною”, тому ЄС слід офіційно припинити переговори про членство Туреччини, заморожені вже багато років. Він зазначив, що новий формат партнерства має ґрунтуватися “на взаємній довірі та співпраці в економічних та політичних питаннях”.

Нагадаємо, у 2018 році були припинені переговори про вступ Туреччини в ЄС. Також припиняється робота із зміцнення митного союзу Анкари і Брюсселя. При цьому у Туреччині не відкликали статус кандидата на вступ до Євросоюзу через угоду з питань біженців.

Однак у липні 2023 року президент Реджеп Таїп Ердоган заявив, що Туреччина готова схвалити заявку Швеції на вступ до НАТО, але натомість просить, щоб ЄС відкрив шлях Анкарі для приєднання до Євроспільноти.