ВажливеПолітика

ЄС подвоїть виробництво снарядів для допомоги Україні

Європейський Союз готовий удвічі збільшити виробництво артилерійських боєприпасів. Промисловість ЄС долає початкові труднощі із нарощуванням обсягів виробництва, намагаючись допомогти Україні. Про це в інтерв’ю Bloomberg заявив міністр оборони Естонії Ханно Певкур.

“Ми бачимо, що європейські промислові потужності зросли, тож це позитивна тенденція. Мабуть, до кінця року – або до початку наступного року – ми зможемо виробляти майже вдвічі більше, ніж виробляли в Європі роком раніше”, – сказав він.

ЄС прагнув швидко збільшити виробництво 155 мм артилерійських снарядів як для надання допомоги Україні, так і для поповнення своїх запасів. Але роки обмежених видатків залишили європейську оборонну промисловість непідготовленою до швидкого нарощування виробництва після вторгнення Росії в Україну.

Певкур не уточнив обсяги, яких, як очікується, досягне галузь, але в політичному документі Естонії, розісланому державам-членам цього року, йдеться, що блок має потужність для виробництва близько 300 тисяч снарядів на рік.

Подвоєння цієї цифри означатиме виробництво до 600 тисяч снарядів до кінця цього року, причому обсяг виробництва продовжуватиме зростати. Очікується, що наступного року потужність досягне 1 мільйона снарядів.

Нагадаємо, Європейське оборонне агентство підписало перші контракти на спільну закупівлю артилерійських снарядів калібру 155-мм для України.

Країни ЄС вже передали Україні майже 224 тисячі снарядів різних типів у межах плану з надання 1 млн боєприпасів впродовж року.