ВажливеСоціум

Данія має намір збільшити допомогу Україні

Уряд Данії пропонує збільшити допомогу на цивільні потреби України майже на 300 млн євро – з 1,2 до 1,5 млрд данських крон наступного року. Про це повідомляє Міністерство закордонних справ країни.

“Основним пріоритетом уряду є допомога Україні та українському населенню. Саме тому цього року ми знову виділяємо рекордно велику суму на цивільні зусилля, щоб ми могли продовжувати важливу підтримку та допомогу в подоланні тяжких наслідків війни”, – заявив міністр з питань розвитку співробітництва та глобальної кліматичної політики Ден Йоргенсен.

Він підкреслив, що відбудова України буде довгою, а потреби країни після війни – величезні.

Анонсуючи фінансову допомогу, Йоргенсен відзначив, що Данія допоможе відновити місто Миколаїв і вже робить для цього перші кроки.

“У Миколаєві Данія допомагає забезпечити кращий доступ до води та тепла, а також відновлює та ремонтує житлові квартали, школи та медичні заклади”, – сказав він.

У МЗС відреагували на рішення уряду Данії та заявили, що отримані кошти будуть спрямовані на надання екстреної допомоги жертвам війни, а також на відновлення найважливіших об’єктів інфраструктури України.

Міністерство оборони Данії передало Україні шість безпілотників для виявлення мін в межах військової допомоги Україні.

Данія розпочала навчання вісьмох українських пілотів на винищувачах F-16.