Звичні предмети у будинку, які здатні викликати депресію
Від них обов’язково варто позбутися, щоб не зіпсувати собі життя.
Погода в будинку тримається не тільки на наявності достатку, відсутності проблем в сім’ї і в роботі, достатку у всьому. Іноді начебто все добре, але щось не так. Наростає почуття пригніченості, що переходить в депресію. Але звідки воно виникло?
Вся справа в предметах, які нас оточують, адже будинок — наша фортеця, і в цій фортеці не повинно бути подразників і негативної енергетики. Представляємо топ-10 предметів, які здатні викликати депресію, інформує Ukr.Media.
Розкидані документи
Самі по собі робочі доки не вводять в депресію, хоча в глуху тугу точно так! Стрес і пригнічення викликають саме розкидані скрізь і всюди папери і робочі папки, особливо якщо вони просочилися навіть туди, де ви відпочиваєте. Наприклад, в спальню.
Тут ви спите, релаксуєте, дивитеся улюблені серіали і проводите час з партнером. Це місце сили, місце спокою. А документи від цієї гармонії каменя на камені не залишать, привносячи в кімнату робочу енергетику. Чим більше територій «позначено» документами, тим більший стрес викликає сам будинок. Виділіть одне місце в квартирі, відведене справам. Нехай це буде тільки кабінет або та частина вітальні, де стоїть ваш стіл і ноутбук.
Багато дзеркал в будинку
Немає жодної жінки в світі, яка повністю задоволена собою. «Ось тут трохи схуднути, тут підтягнути, тут додати, ось тоді буде нормально!» — зазвичай, так про себе відгукуються представниці прекрасної статі.
В такому випадку наявність в будинку великої кількості дзеркальних поверхонь буде тільки засмучувати, підривати самооцінку, адже, проходячи повз них, ми машинально щоразу розглядаємо себе. Врешті-решт, все це може призвести до депресії. З іншого боку, це може призвести до дієти і в спортзал, що не так вже й погано.
Засохлі квіти
Квіти в горщику, як і будь-яка інша флора, символізують життя. Але якщо кімнатна рослина виглядає мляво або, того гірше, вже мертва, один тільки вид її вселяє депресію і діє гнітюче. Від загиблої рослини потрібно терміново позбутися. Але зовсім без квітів теж погано. Якщо квітникар з вас ніякий, заведіть невибагливу рослину — є чимало таких, за якими не потрібно ретельно доглядати. І це зовсім не кактуси, а дуже навіть цікаві квіти.
До речі, букетів це правило теж стосується. Зів’ялі троянди потрібно безжально відправляти в смітник.
Безлад в шафах і на полицях
Гості на порозі, в кімнаті бардак. Рішення просте: згребти все купою, засунути в шафу з очей геть — експрес-прибирання проведене. А потім так і залишити, забувши навести справжній порядок. Так, на вигляд все стало добре, але ви-то знаєте, що бардак просто перекочував з відкритого місця в закрите.
Такі «грудки» мотлоху і безладу в речах можуть спровокувати відчуття бардаку в житті, відсутності в ньому порядку. Ну так, так недалеко і до депресії. Навіщо посилювати ситуацію? Увімкніть музику, виділіть трохи часу, приведіть в порядок шафи, шухлядки столів і полички. Витріть пил, викиньте зайве — і дихати стане легше, а жити — веселіше.
Габаритні меблі в невеликому будинку
У величезному особняку великі меблі виглядатимуть гармонійно і пропорційно. А ось в невеликій квартирі нерівноцінні за розміром кімнати предмети інтер’єру будуть морально тиснути, створювати відчуття дискомфорту і просто напружувати. Особливо якщо вони темного кольору. Краще облаштувати будинок затишно, так, щоб загальна картина викликала лише радість, відчуття простору і натхнення.
Дорогі святкові сервізи
Такі є в кожному третьому будинку: вони дісталися нам у спадок від бабусь, мам, в подарунок на весілля або день народження. Зазвичай, коли дарують такі набори, примовляють: «Для особливих випадків». Життя йде, а сервіз помпезно стоїть на видній полиці шафи, а ми жодного разу ним не користувалися.
Виникає питання: невже в житті не було особливих випадків? Стає якось не по собі, і ці відчуття можуть загнати в глибоку депресію. Пора щось міняти!
Є два варіанти: діставати сервіз і пити з нього чай/каву щодня, тим самим створюючи собі святковий настрій. Або віддати набір тому, хто дійсно любить і цінує подібні подарунки і буде користуватися ним із задоволенням.
Недороблений hand-made
Багато хто з нас любить займатися рукоділлям, розвивати себе творчо і створювати щось креативне і цікаве. Але частенько запал проходить, а недороблені речі лежать під ліжком або на найдальшій полиці і обростають пилом.
Дивлячись на них, стає сумно, виникає відчуття незавершеності, іноді навіть власної нікчемності (особливо у тих, хто страждає звичкою кидати розпочате на півдорозі), наступний етап — депресія. Що робити з такими недохобі? Або доробити і насолоджуватися, або викинути і теж насолоджуватися: свободою від давніх незавершених справ і чистотою в приміщенні.
Зіпсовані речі
Зламана техніка, похилені дверцята, тріснутий посуд, кран, що протікає… коли у власному будинку безліч речей викликають в голові асоціацію з зіпсованістю, мозок починає і будинок сприймати таким.
Що робити, щоб позбавити себе від подібної побутової депресії? Бите не склеювати, а викинути, рване не пускати на ганчірки, а зібрати в пакет і залишити його біля сміттєвого бака. А ще краще — здати на переробку: у багатьох магазинах можна віддати пакет непотрібних речей, навіть старих і пошарпаних життям, а натомість отримати знижку на покупку одягу в цьому шопі.
Годинник, що зупинився
Все в світі йде рука об руку з часом, навіть саме життя. І якщо в квартирі зупиняється годинник, вважається, що і життя вдома теж завмирає. З приводу зламаного годинника є прикмети і гірші, але не будемо про них. Навіть якщо вам здається, що це зовсім не так, що нерухомі стрілки вас не засмучують, на підсвідомому рівні на вас це відіб’ється. Надто вже глибоко корінням проросли стереотипи і забобони про непрацюючий годинник.