Здоров'я

Як захиститися від тополиного пуху: ефективні способи порятунку

Тополиний пух — прокляття, від якого щоліта страждають алергіки.

Хоча тополі чудово очищають міське повітря, їх пух — справжнє прокляття, від якого щоліта страждають тисячі алергіків. Сам по собі пух алергію не викликає, але на ньому літає пилок, який стає причиною чхання, кашлю, проблем з диханням і інших «радощів» полінозу, інформує Ukr.Media.

Щоб врятуватися від настирливого пуху, деякі радять просто триматися подалі від тополь, але в більшості міст нашої країни це нездійсненне завдання, оскільки цими деревами засаджені майже всі райони. Тому алергікам варто скористатися іншими способами захисту від пуху. Ось деякі з них.

Не відкривайте вікна

Звичайно, через пух не потрібно на місяць замуровувати себе в якомусь бункері, але по можливості краще якомога рідше відкривати вікна вдома і на роботі. Якщо без відкритих вікон ніяк не обійтися, встановіть на них москітні сітки, які будуть фільтрувати не тільки комах, але і пушинки. Для більшої ефективності захисту сітку рекомендується періодично змочувати водою, а в приміщенні регулярно проводити вологе прибирання.

Намагайтеся виходити на вулицю ввечері

Теплий сонячний день без дощу — ідеальний час для того, щоб вдосталь надихатися пухом і всім, що він переносить. Тому намагайтеся виходити на вулицю рано вранці або ввечері, коли пух літає не так активно. Ідеальний час для прогулянки — після дощу. Брудно і прохолодно, але зате весь пух прим’ятий до землі.

Носіть окуляри і захисну маску

Якщо вам все-таки доводиться багато часу проводити на вулиці саме вдень, користуйтеся всіма доступними захисними засобами. Одягайте сонцезахисні окуляри і маску, щоб уберегти від пуху слизову очей, рот і ніс. Також в якості додаткової міри можна вставити в ніс спеціальні фільтри, які рятують від алергенів і бактерій.

Вмивайтеся після прогулянки

Повернувшись з вулиці, як слід помийте обличчя, промийте ніздрі, зніміть макіяж, якщо він є, і переодягніться. Це допоможе вам позбавитися від дрібних частинок пуху, які прилипають до одягу, вій, брів, губ і навіть тонального крему на шкірі, тим самим продовжуючи дратувати і провокувати симптоми алергії навіть в приміщенні.