ВажливеСоціум

Як насправді потрібно обкатувати мотор сучасного автомобіля

Нова машина теж любить ласку.

Раніше наші батьки і діди поголовно обкатували движки своїх автомобілів, щоб вузли і агрегати “притерлися”, адаптувалися, автомобіль не страждав підвищеною витратою палива і мастила, а також не докучав болячками. Часи змінилися, і багато водіїв впевнені, що обкатувати сучасні машини не потрібно, а даремно, інформує Ukr.Media.

Раніше вважалося, що в спокійному ритмі без перегазовок і “педалі в підлогу” варто проїхати не менше 1000 кілометрів, а дозволити собі поганяти можна хіба що після 5000 на одометрі. Зараз же мотори обкатуються на виробничих стендах, проте проявляти ніжність до найважливішого компонента в автомобілі зайвим не буде.

Попри те, що так звану холодну обкатку автобудівники і роблять на технічних стендах, в процесі експлуатації не зашкодить і “гаряча”, про що, зокрема говорять і сервісмени, і профільні експерти. В цьому випадку слід провести кілька короткочасних пусків движка, потім прогріти його до робочої температури, а потім заглушити і дати можливість охолонути. Причому, що важливо, робота повинна відбуватися виключно на холостих обертах. Подальша обкатка полягає в їзді на автомобілі при оборотах, що не перевищують позначку в 2500.

​Що стосується швидкості руху, то фахівці рекомендують уникати різких прискорень і не розганятися вище 70-80 км/год, поки машина не подолає перші 500-700 кілометрів. Втім, і до 1000 кілометрів пробігу теж не варто “кочегарити”: оптимальний ліміт — 120 км/год. А ось після — будь ласка.

Окремо слід зазначити про спеціальні присадки, покликані допомогти мотору при обкатці. Так, подібна автохімія дійсно “працює”, але тільки у випадку з двигунами, які пережили капітальний ремонт. Іншими словами, в силовий агрегат нового автомобіля її заливати не потрібно. Скажемо більше: це може навіть нашкодити, згодом змушуючи автовласника регулярно “годувати” мотор хімічними складами заради його бездоганної працездатності.