Політика

Україна та Молдова домовилися створити нові транзитні маршрути

Україна та Молдова домовилися про створення нових транзитних шляхів задля розширення експортного потенціалу. Про це президент України Володимир Зеленський повідомив на спільному брифінгу з президенткою Молдови Майєю Санду.

«Домовилися з пані президентом про створення нових транзитних шляхів, розширення нашого експортного потенціалу. Будемо робити це, зокрема, шляхом полегшення перетину кордону наших держав», — заявив він.

Зеленський підтвердив готовність України допомогти Молдові із реконструкцією залізниці та розпочати відновлення залізничної ділянки «Березині-Басарабяски» для посилення транспортного потенціалу обох держав.

Раніше міністерства інфраструктури України та Молдови підписали відповідний Меморандум про взаєморозуміння, який передбачає відновлення залізничного руху на цій дільниці протяжністю 22 км. Її експлуатацію припинили у 1999 році.

Крім того, на зустрічі обговорили енергетичну співпрацю. Зеленський наголосив, що після підключення енергосистем України та Молдови до європейської енергосистеми ENTSO-E країни отримали нові можливості для роботи на енергоринку ЄС та для двосторонньої співпраці, тож необхідно «використовувати ці можливості максимально».