Соціум

У Мінагро повідомили, чи буде дефіцит овочів і фруктів

Російські окупанти тимчасово захопили частину південних областей. Але дефіциту фруктів і овочів в Україні не буде. Про це повідомило Міністерство аграрної політики і продовольства України.

У 2022 році в Херсонській області під овочевими культурами засіяли 40 тис. га землі. Цей показник становить майже 15% до врожаю овочів в Україні. Але за рахунок п’яти областей Центральної України, де виробництво цих продуктів перевищує вдвічі-втричі, загалом дадуть урожай на рівні 34,22% до збору по Україні.

За словами директора департаменту аграрного розвитку Мінагрополітики Ігоря Віштака, в Україні завжди було надвиробництво плодово-ягідних культур. У зв’язку з цим Вінницька, Чернівецька, Хмельницька, Дніпропетровська, Львівська і Полтавська області, найбільші виробники плодів і ягід, цілком зможуть забезпечити потреби громадян нашої країни.

Водночас ситуація з урожаєм кавунів складніша. Але центральні і частково південні регіони країни зможуть дещо компенсувати їхню нестачу.

“Через тимчасову окупацію південних територій українці справді можуть відчути обмежену пропозицію ранніх овочів і фруктів, але ненадовго, в міру дозрівання цих культур у Центральній, Західній, Північній Україні і від українських тепличних господарств із затримкою два-три тижні це питання буде вирішено”, – запевнив Віштак.

За його словами, ціни на овочі, фрукти і ягоди більше залежать від зміни логістичних маршрутів і вартості пального.

Як уже повідомлялося раніше, в Україні через тимчасову окупацію частини південних областей виникли проблеми з постачанням ранніх овочів.

Крім того, раніше також писалося, що російські окупанти незаконно вивезли з тимчасово захоплених територій України 500 тисяч тонн зерна, десятки тисяч тонн олії, овочів і сільгосптехніку.