Соціум

Німців попередили про потребу ще більше економити енергію

Керівник Федерального мережевого агентства Німеччини Клаус Мюллер попередив: щоб запобігти дефіциту газу взимку, приватні домогосподарства повинні масово економити, про це він сказав виданню Welt am Sonntag.

За словами Мюллера, скорочення поставок газу з Росії лише до 20% від узгодженого обсягу означає, що запобігти дефіциту газу можна лише за двох оптимістичних сценаріїв.

“За цих сценаріїв споживачі повинні заощадити не менше 20% – набагато більше, ніж раніше”, – сказав Мюллер.

“За всіх інших сценаріїв вже існує ризик нестачі газу в грудні – або ми матимемо низькі рівні зберігання в кінці майбутнього опалювального періоду”, – додав він.

Крім економії, транспортування газу до сусідніх країн також потрібно буде скоротити на 20%, а також буде потрібно отримувати 10-15 гігават-годин газу з інших країн.

“Якщо ми не заощадимо багато і не отримаємо додатковий газ, у нас будуть проблеми”, – сказав Мюллер.

У разі дефіциту газу приватні домогосподарства не захищені від обмежень постачань, додав він. Можливе запровадження правил, які дозволять опалювати лише окремі приміщення.

Нагадаємо, канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що продовження терміну служби останніх атомних електростанцій у Німеччині може “мати сенс”, оскільки скорочення потоків газу з Росії підвищує перспективу енергетичної кризи взимку.

Тим часом заповнення газових сховищ у Німеччині наближається до бажаного показника.