Здоров'я

Чому з’являється головний біль і чому його не можна терпіти

Що буде, якщо терпіти головний біль.

Якщо ви відчуваєте напади головного болю, необхідно визначити його причину і своєчасно вжити заходів. І ось чому, інформує Ukr.Media.

Деяким людям пощастило стикатися з головним болем досить рідко, інші ж регулярно відчувають неприємні, а часом болісні відчуття. Будь-який біль в організмі являє собою захисну реакцію, що сигналізує про проблеми. Чому з’являється головний біль і чому його не можна терпіти?

Первинним головним болем називають мігрень і головний біль напруги — вони не служать симптомами інших хвороб і виникають як самостійна недуга. Ці проблеми не пов’язані з гіпертензією, защемленням нервових закінчень або спазмами судин.

Що ж являють собою первинні головні болі

Мігрень. Різкий біль, який може супроводжуватися почуттям «пульсації», зоровими ефектами, нудотою і блювотою. Часто мігрень охоплює тільки половину голови. Зазвичай напади провокуються яскравим або миготливим світлом, гучними звуками, різкими запахами, проте кожен хто страждає мігренню може виявити і власні «спускові гачки» мігрені. Встановлено, що в основі мігрені лежить гіперзбудливість нейронів головного мозку, а головну роль відіграє спадковість.

Головний біль напруги. Виявляється відчуттям «купальної шапочки» на голові, почуттям здавлювання. Нерідко люди продовжують терпіти його, оскільки такий біль менш болісний, ніж мігрень.

Лікарсько-залежний (абузусний) головний біль. Третій тип проблеми. Як не парадоксально, вона виникає на тлі зловживання знеболювальними ліками, прийнятими… через головний біль. Лікарі відзначають, що приймання в місяць більш ніж 10 засобів від головного болю може привести до розвитку лікарсько-залежної форми. До цього часу вчені не встановили конкретну причину її виникнення. При лікуванні лікарсько-залежного головного болю лікар спочатку допомагає зняти залежність від препаратів, а вже потім — ліквідувати первинну причину.

Прояви різних захворювань і небезпечних для життя станів

Різке підвищення або зниження тиску, небезпечне інсультом.
Запалення носових і лобових пазух, гайморит.
Пухлина головного мозку.
Черепно-мозкова травма.
Депресія.
Інші причини головного болю

Брак сну.
Зневоднення.
Стрес.
Зорові перевантаження, довга робота за комп’ютером або перегляд телевізора.
Зловживання алкоголем.
Куріння.
Надмірна пристрасть до кави і чаю (по кілька чашок в день).
Чому не можна терпіти головний біль

Головний біль сприяє руйнуванню нервових закінчень і впливає на психоемоційний стан людини. Він підсилює відчуття втоми, збільшує дратівливість і може перетворитися в хронічний фактор для різких перепадів в настрої.
Якщо постійно терпіти головний біль, він може стати хронічним.
Головний біль безпосередньо впливає на розвиток серцево-судинних захворювань.
Головний біль може стати початком незворотних фізіологічних процесів в організмі.
Що потрібно робити при головному болю

Уважно стежити за своїм станом і постаратися уникати факторів, що провокують виникнення головного болю (недотримання режиму дня, стреси, вживання певних продуктів).
Якщо головні болі повторюються, або виникають раптово і різко — проконсультуватися з лікарем і дотримуватися його приписів.
При відсутності протипоказань прийняти анальгетик (при мігрені найбільш ефективне приймання медикаментів на початку нападу).
Коли не можна приймати знеболювальне без призначення лікаря

Вагітність і годування.
Ниркова недостатність.
Захворювання печінки.
Виразкова хвороба.
Гіпертонія або гіпотонія.
Бронхіальна астма або алергія.